Ga naar de hoofdinhoud Ga naar de zoekopdracht Ga naar de hoofdnavigatie
Menu

Over dit product

Beschrijving

Na bandletsels stabiliseert SecuTec Genu Flex het kniegewricht betrouwbaar. De orthese ontlast het bandapparaat, beschermt je tegen schadelijke bewegingen en ondersteunt zo het herstelproces.

SecuTec Genu Flex is een knieorthese met een deels flexibele frameconstructie. Beweeglijke kunststofschakels aan boven- en onderbeen zorgen ervoor dat de orthese perfect aansluit. Daardoor blijft ze ook tijdens beweging veilig op haar plaats en biedt ze hoog draagcomfort. De orthopedisch technicus kan de knieorthese door het in- en uitklikken van afzonderlijke schakels individueel aanpassen aan de omvang van je been – ook tijdens het therapieverloop, om volumeschommelingen te compenseren. Daarnaast kunnen boven- en onderbeenframes elk in twee lengtes worden ingesteld om de knie nauwkeurig te ondersteunen. Ook is een onafhankelijke begrenzing van buiging en strekking en een immobilisatie van het gewricht mogelijk.

Door de lichte constructie en de dunne, zachte microvezelpolsters ligt de orthese zeer vlak aan en zorgt ze voor onopvallende, veilige bescherming in het actieve dagelijks leven.

Indicaties:

  • ruptuur van de voorste en/of achterste kruisband (ACL / PCL)
  • na bandoperaties / bandplastieken
  • ernstige en/of complexe instabiliteiten (traumatisch, degeneratief, bijv. ‘Unhappy Triad’)
  • collateraalbandletsels
  • voor begrenzing van de bewegingsuitslag van de knie (bijv. na meniscusrefixatie of meniscusimplantatie)
  • voor conservatieve behandeling of langdurige revalidatie
  • functionele instabiliteiten
Beoordelingen
0

0 van 0 beoordelingen

Gemiddelde waardering van 0 van 5 sterren

Geef een beoordeling

Deel uw ervaringen met andere klanten.


Productverzorging
Wasinstructies
Sneeuwen van uitslag wassende symbool

Reinig het product op het delicaat/wolwasprogramma.

Wassymbool niet bleken

Het product niet bleken!

Niet -chemisch schoon wassymbool

Het product verdraagt geen stomerij.

Hand wassende wassymbool

Was het product alleen met de hand in koud/lauw water.

Materiaalsamenstelling

Polyketon (PK), Aluminium (Al), Polyamide (PA), Polyurethaan (PUR), Staal (getrowaliseerd en geëloxeerd), Polyester (PES), Polyoxymethyleen (POM), Thermoplastisch polyurethaan (TPU), Polypropyleen (PP), Elastaan (EL), Roestvrij staal, Glasvezel (GF), Polyethyleentereftalaat (PET), Nikkelvrij messing, Rubberharslijm

Technologies

  • Made in Germany Logo

    Made in Germany

    Premium materialen en de hoogste productienormen sinds 1929

Productgalerij overslaan

Das könnte Dich auch interessieren...

SecuTec® Genu
SecuTec Genu stabiliseert de geblesseerde knie of beschermt deze tegen schadelijke verkeerde bewegingen om het genezingsproces te bevorderen. De oorzaken van een instabiele knie lopen uiteen van een eenvoudige bandruptuur tot een breuk van de knieschijf. Je arts beslist – na afweging van alle omstandigheden – of een conservatieve behandeling wordt voorgesteld of dat een operatie wordt aanbevolen. In elk geval kan het herstel alleen slagen als je je knie daarna regelmatig beweegt. Daarvoor is eerst een begrenzd kader nodig: elke beweging in de verkeerde richting of voorbij een bepaalde hoek kan de vooruitgang weer tenietdoen. SecuTec Genu stabiliseert de geblesseerde knie en werkt schadelijke bewegingen tegen. Op advies van de arts kunnen de buig- en strekhoek van de knie worden beperkt of kan volledige immobilisatie worden ingesteld. De knieorthese maakt zowel een stapsgewijze opbouwtraining mogelijk als ontlast ze het hele bandapparaat. Met het frame en het zogeheten vierpuntsprincipe werkt ze instabiliteit van het kniegewricht tegen. Zodat je arts de beste therapie-oplossing kan kiezen, is SecuTec Genu verkrijgbaar in twee varianten (een frontale en een dorsale uitvoering): beide bestaan uit een licht, slank frame voor boven- en onderbeen, waarbij verschillende maten onderling kunnen worden gecombineerd en door een orthopedisch technicus nauwkeurig kunnen worden gevormd. Boven- en onderbeenframes zijn via scharnieren met elkaar verbonden en worden met in totaal zes klittenbanden met gebruiksvriendelijke snelsluitingen gefixeerd. Eenmaal door de technicus ingesteld kun je de knieorthese razendsnel aan- en uittrekken: een groot voordeel, bijvoorbeeld bij wondcontrole en fysiotherapie. Afhankelijk van de uitvoering heeft SecuTec Genu een in hoogte verstelbare kuitband (frontale variant) of een flexibel frameddeel ter hoogte van de kuit (dorsale variant) voor een optimale pasvorm. Het zachte bandmateriaal en de ademende microvezelpolsters zorgen ervoor dat de orthese comfortabel draagt. Zo ondersteunt SecuTec Genu de therapie, zodat je sneller weer actief kunt worden. Indicaties: ruptuur van de voorste en/of achterste kruisband (ACL / PCL) na bandoperaties / bandplastieken ernstige en/of complexe instabiliteiten (traumatisch, degeneratief, bijv. ‘Unhappy Triad’) collateraalbandletsels voor begrenzing van de bewegingsuitslag van de knie (bijv. na meniscusrefixatie of meniscusimplantatie) patellafractuur (conservatief en postoperatief)
SecuTec® OA
De SecuTec® OA stabiliseert en belast de knie om pijn te verlichten en de stabiliteit te verbeteren bij patiënten met matige tot ernstige artrose in de knie. In een gevorderd stadium kan gonartrose elke stap tot een uitdaging maken. In deze en andere door een arts bepaalde gevallen helpt een ondersteunende knieorthese. SecuTec OA ontlast je knie door de stand van het onderbeen voorzichtig aan te passen. Zo vermindert ze op bijzonder zachte wijze de druk aan de binnen- of buitenzijde van het kniegewricht en ondersteunt ze de banden. Ook na een kraakbeenoperatie, een meniscusrefixatie of bijvoorbeeld een kruisbandruptuur stabiliseert en ontlast SecuTec OA het gewricht effectief en kan ze je pijn verminderen. Daarbij wordt de bewegingsruimte beperkt tot wat nodig is. De ontlastende kracht stelt de orthopedisch technicus individueel af op jouw behoeften en hoe je je voelt. Een flexibel frameddeel ter hoogte van de kuit, dat zich aanpast aan de vorm van je onderbeen, zorgt voor een nauwkeurige pasvorm. Dankzij verstelbare banden met snelsluitingen kun je de knieorthese gemakkelijk aan- en uittrekken. Zo is SecuTec OA niet alleen praktisch in het dagelijks leven, maar maakt ze ook wondcontrole, fysiotherapie en andere therapeutische maatregelen makkelijker. Licht, slank en comfortabel kun je haar ook onder een wijde broek dragen. Indicaties: mediale of laterale gonartrose / artritis (matig tot ernstig) toestand na kraakbeentransplantatie na meniscusrefixatie ruptuur voorste / achterste kruisband (ACL / PCL) met beenasafwijking
GenuTrain® OA
GenuTrain OA ontlast de pijnlijke zijde aan de binnen- of buitenkant van de knie in het geval van artrose, blessures of instabiliteit.Aan de knie zijn vaak de binnen- of buitenzijde van het gewricht pijnlijk aangedaan. Oorzaken kunnen bijvoorbeeld instabiliteit, kraakbeen-botletsels en vooral artrose zijn. Deze ontstaan meestal door standsafwijkingen en/of overbelasting. Hier biedt GenuTrain OA uitkomst: speciaal ontwikkeld voor knieartrose ontlast de orthese precies deze pijnlijke gebieden aan de binnen- en buitenzijde van het kniegewricht. De knieorthese GenuTrain OA geeft je met het innovatieve ontlastings- en stabilisatiesysteem belangrijke kwaliteit van leven terug. De banden lopen in de vorm van een 8 om de knie en ontlasten de pijnlijke zones. Door die ontlasting ervaar je ook minder kniepijn. Elk element van onze knieorthese met kabelgeleiding draagt zo bij aan het ontlasten van je knie. Met de draaisluiting van het Boa® Fit System kun je – in overleg met de behandelend arts – heel eenvoudig en op elk moment de mate van ontlasting aanpassen aan je activiteiten, bijvoorbeeld voor een wandeling, een trektocht of sportieve activiteiten. Dankzij het lage gewicht, het ademende 3D-netbreiwerk en de drukvrije buigzone in de knieholte zit GenuTrain® OA daarbij zeer comfortabel. Zo kun je weer langer actief zijn en de artrosegerelateerde kniepijn merkbaar verminderen. Indicaties: mediale of laterale gonartrose instabiliteit (mediolateraal) kraakbeen-/ botlaesie unicompartimenteel toestand na kraakbeenchirurgie resp. kraakbeenopbouw bij noodzakelijke eenzijdige postoperatieve ontlasting na eenzijdige meniscuslaesies osteochondrosis dissecans (postoperatief) bone bruise (beenoedeem van de mediale femurcondylus / tibiaplateau)
SofTec® Genu
SofTec® Genu is een multifunctionele orthese voor de stabilisering van het kniegewricht.Een geblesseerde of net geopereerde knie heeft steun nodig en bescherming tegen verkeerde belasting. Maar vooral heeft ze hulp nodig om zelf weer stabiel te worden. Alleen door actieve beweging kan een blessure volledig herstellen en kan de vooruitgang van degeneratieve veranderingen worden vertraagd. SofTec Genu biedt uitkomst en combineert de eigenschappen van een orthese met de voordelen van een bandage: aan de ene kant begrenzen twee scharnieren de schadelijke bewegingsuitslag van je knie tot de gewenste mate. Zo ben je beschermd tegen pijnlijke, verkeerde bewegingen. Aan de andere kant bevordert het speciale breiwerk de proprioceptie van de knie richting meer spierlijke stabiliteit en gezonde bewegingspatronen. Het breiwerk zorgt bovendien voor een veilige pasvorm van de orthese. Trekbanden met klittenbandsluiting en anatomisch gevormde functionele polsters rond de knieschijf houden haar extra op positie. SofTec Genu geeft je knie daarmee compacte steun en stabiliteit rondom. De ‘intelligente’ orthesescharnieren kunnen bovendien precies aan je behoeften en anatomie worden aangepast. Zo kun je vroeg starten met fysiotherapie en voorzichtig trainen. Een rits in het kuitgebied maakt het aan- en uittrekken makkelijker. Indicaties: ruptuur van de voorste en/of achterste kruisband (ACL / PCL) voor conservatieve behandeling, preoperatieve en uitgestelde postoperatieve verzorging, langdurige revalidatie en bij chronische insufficiëntie ernstige en/of complexe instabiliteiten (traumatisch, degeneratief; bijv. ‘Unhappy Triad’) collateraalbandletsels voor begrenzing van de bewegingsuitslag (bijv. na meniscusrefixatie of meniscusimplantatie) behandeling van een ‘instabiel kniegewricht’ (bijv. ernstige gonartrose, reumatoïde artritis, PCP, endoprothetiek, genu recurvatum)